CRUFT 2008

      Předem děkuji Všem, kteří navštívili mou webovou stránku.:-)

      V minulé výstavní sezoně r.2007-jsem se se svými psy úspěšně zúčastnila také mezinárodních výstav s možností nominace na největší výstavu psů v Anglii "CRUFTS-2008 "

      Myšlenka podívat se na tu "slávu" mě nahlodala natolik, že jsem začala zjišťovat co je vše potřeba zařídit, jak psa připravit/ veter.testy,vakcinace,odčervení a odblešení,doprava...,/a po naplánování trasy jsme vyjeli. Na dlouhou cestu do Anglie jsem se se svým manželem .s našimi psy Jefem a Saly a přáteli z Polska - vydali 5.3.2008.Cesta vedla přes Německo,Holandsko,Belgii a Francii,kanál La Manch trajektem a dále na sever Anglie do města Birmingham.

      Vystavovali jsme 8.3.2008 v sobotu.Výstavy se zúčastnilo asi 23000 psů.V ohromných výstavních halách s odkládacími boxy pro psy a prostornými výstavními kruhy pokrytými koberci.
      Kolem kruhů byla možnost posedět pro spousty fanoušků daného plemene. V halách bylo mnoho příležitostí nákupu Chovatelských potřeb,suvenýrů,občerstvení,ohromné celoplošné obrazovky, které neustále informovaly návštěvníky , kde a kdy se bude odehrávat např: ukázka agility,obedience,tance se psy, ukázka asistenčních psů a pasteveckých psů.

      Anglická veřejnost byla o nejdůležitějších děních a finálových soutěžích neustále informována rozhlasovými stanicemi a televizí BBC.

      Co se mi velmi líbilo je to, že jednotlivá plemena měla po celou dobu výstavy svůj informační stánek, kde prezentovali chovatelé dané plemeno: jeho vlastnosti,náročnost chovu,výživu,úpravu,výcvik apod.Lidé si tu mohli psy hladit,mazlit se se štěňátky,pokusit se je česat...a navázat kontakty s chovately.

      Po celou dobu výstavy jsem se nesetkala z žádnými agresivními psy,psy tu mají opravdu vychované/Lidé neustále Jefa i Saly hladili a nešetřli úsměvy.Ani při venčení lidé své psy na vodítka křečovitě nepřipínali.Prostě pohoda... Velkých kníračů bylo vystaveno 65/včetně 3 pepřáků/-obě varianty se vystavovaly společně.Savali AMORE MIO Savali AMORE MIO


JFK Hajko-Nerita
      Ani mi jsme se tu neztratili, JFK Hajko Nerita -Jef -získal hodnocené 5. místo-VERY HIGHLY COMMENDET/class open/ :-)
      Naše Savali Amore Mio Saly-získala pěkné 2. místo -SECOND PRIZE/clas limid/:-)

      Rozhodčí MRS.A.Arch.(Velká Británie) Velmi pěknou reklamou pro naše plemeno je i to, že absolutním vítězem výstavy CRUFTS 2008 se stal velký knírač z anglického chovu-Jafrak Philippe Oliver-kterého jsem si mohla osobně prohlédnout.