***PROVOZNÍ ŘÁD***

Seznamte se s provozní řádem na našeho salonu Pes Elegán

Sídlo :Sokolovská 304/2

Litoměřice 412 01            mob:737810377, tel:416733529

V našem salonu nepodáváme žádné zklidňující prostředky.

U agresivních jedinců ,které sám majitel doporučí uspat, postupujeme tak, že si sám majitel vše dohodne s veterinární ošetřovnou, se kterou spolupracujeme a sídlí asi 200 metrů nad naším salonem. Domluvíme termín a pod dozorem veterináře ho v co nejkratší době ostříháme.

Provozní doba je podle objednávek každý den.

Termín si můžete objednat dopoledne i odpoledne a o víkendech, pokud nebudu zrovna na výstavách.

Dohodnutý čas je třeba dodržet. Musíte počítat s tím, že pokud se zpozdíte více jak o 15 minut, s největší pravděpodobností se již Vašemu pejskovi nebudu moci věnovat.

Pes - fena musí přijít na stříhání  vykoupaný, čistý, rozčesaný a vždy suchý včetně nohou a břicha (vyjma případu, kdy součástí úpravy psa je i koupání).

Při návštěvě Salonu pes Elegán bere zákazník na vědomí, že jeho pes - fena je zde ponechán po dobu nutnou k úpravě jeho srsti v péči p.Lenky Fraňkové (pokud nedojde k jiné dohodě). V té době střihačka NENÍ ZODPOVĚDNÁ za změny na zdraví psa způsobené nervovými, srdečními, mozkovými příhodami a jim podobnými chorobami, dále za nemoci kloubu, kostí a svalů. Střihačka ZODPOVÍDÁ POUZE za zranění psa mechanické (střihnutí, škrábnutí) JASNĚ související s úpravou srsti psa. Dojde-li k poškození psa výše uvedeným způsobem, střihačka majitele psa na tuto skutečnost upozorní a pokud si zranění vyžádá veterinární ošetření, po předložení dokladů o peněžním výměru od veterinárního lékaře, výdaje na léčbu uhradí.

Po dokončení úpravy srsti Vašeho psa a následné odebrání od střihačky, si psa dostatečně prohlédněte, na pozdější reklamace nemůže střihačka brát zřetel.

Po celou dobu, co Váš pejsek setrvává v salonu buďte dostupný(á) na mobilním telefonu.

Před předáním psa je nutné mě upozornit na vrozené vady, epilepsii, či chronická onemocnění, na různé změny na kůži psa, jako jsou nádory, bradavice, parazité  či ekzémy a  na změny chování,  či případné problémy po předchozím stříhání, jako nepřiměřené olizování genitálií či jiných částí těla, popřípadě nadměrné drbání.

Pes-fena musí být řádně očkován (vzteklina, psinka, parvoviróza).

Nástroje a střihací stůl jsou po ostříhání každého jednotlivého psa dezinfikovány. Po skončení pracovního dne též podlaha či místa, kde se psi pohybovali.

Majitel psa-feny je povinnen v okolí salonu uklidit exkrementy po svém psu (sáčky možno dostat i v salonu zdarma.)

Majitel nenechá svého psa-fenu v okolí  salonu  volně běhat a nadměrně štěkat.

Děkuji za pochopení  a Těším se na Vaši návštěvu.

Lenka Fraňková

 

 

***JAK PEJSKA PŘIPRAVIT NA NÁVŠTĚVU V SALÓNU*** 


- Až se Vaše štěňátko u vás doma zabydlí, je ten správný čas, už od mala navykat pejska na manipulaci. /koupání,fénování,rozčesáváví..../ 
- Pejska pročesáváme i když není zrovna zacuchaný. Hřebenem ho jakoby hladíme a tím ho učíme, že hřeben není Nepřítel! 

- Koupeme pouze v šamponech určených pro psy. 
- Rozčesáváme již v průběhu fenování. Na sucho nejdříve hřebenem s řidšími zuby, potom hřebenem s hustšími kovovými zuby.Finálně srst pročísneme kartáčem. 

- Péče o srst dlouhosrstého pejska /Americký kokr.bobtail,bichon.../ je samozřejmě náročnější na čas. Můžeme si pomáhat kosmetickými přípravky jako jsou kondicionéry na srst , kvalitní emulse proti zacuchávání srsti, oleje proti lámavosti srsti aj...
 
- Srst teriérů a kníračů - je potřeba upravovat trimováním, aby neztratila svou charakteristickou tvrdost. Je to úprava fyzicky i časově náročná a v každém salónu ji neprovádějí. 

 

***ABY STŘIH VAŠEMU PEJSKOVI DLOUHO VYDRŽEL***


- Musí být Vámi do salónu co nejlépe připraven.
- Vykoupán, vyfenován /pokud nechcete pejska vykoupat v salónu/ a vyčesán!!! Protože ani sebelepší salón nezvládne 8 týdnů zanedbané česání a péči o srst. 

RÁDA VÁM S PÉČÍ O SRST PORADÍM A SPOLEČNĚ PEJSKOVI POMŮŽEME KE KVALITNÍ SRSTI ***PEJSKA DO SALÓNU VEZMEME POUZE S ŘÁDNÝM OČKOVÁNÍM!***
***CHRÁNÍME TÍM NEJEN SEBE ALE I VAŠEHO PEJSKA PŘED NAKAŽENÍM!*** 

STŘIHY KTERÉ PROVÁDÍME
a/ Střih podle standardu daného plemene. 
b/ Střih podle stand. v kratším praktičtějším domácím provedením. 
c/ Střih podle přání majitele/kříženci,střihy nakrátko mašinkou.
d/ Střih který Vám navrhneme podle podobnosti Vašeho pejska k určitému plemeni. 

- Střihy samozřejmě přizpůsobuji ročnímu období. 
-Pejska je po stříhání doma vhodné opláchnout vodou. /Úlomky srsti ,které při stříhání zapadnou do kožíšku mohou později psa svědit./ 
- Pokud i v zimě zvolíte kratší sestřih, musíte pejska umístit i doma na teplejší místo. A  na procházkách venku při teplotě pod -5 stupňů Celsia pejska přioblékněte. /do svetříků,nepromokavých oblečků, které si můžete zakoupit i u mě v salónu společně s ostatními potřebami pro pejsky. /Krmení, kartáče, hřebeny, šampony, vodítka, obojky, pelíšky, hračky a vitamíny./ 

***PROTOŽE SE VĚNUJI I VÝSTAVÁM, MOHU VÁM PORADIT JAK PSA PŘEDVÉST, PŘIHLÁSIT A PŘIPRAVIT NA VÝSTAVU.***

Těším se na Vaší návštěvu. Přeji mnoho úspěchů a radostí s Vašimi psími miláčky. 

Zdraví majitelka salonu Lenka Fraňková